כוחו של הצחוק

צחוק טבעי יזום

הצחוק הוא רפלקס מולד ותפקידו רב כמרפא ומשפר מצב רוח. כל אחד יכול לצחוק, וברבע שעה של צחוק עמוק ובריא טמונות יכולות ריפוי מדהימות. צחוק משחרר משככי כאבים טבעיים (אנדורפיים, סרוטינין), מוריד רמות לחץ (קורטיזול), והוכח כמשפר זרימת דם, עוזר לעיכול, סכרת, לחץ דם…

האתגר הוא למצוא את הזמן ואת המקום, את הרצון ואת היכולת לצחוק כל כך הרבה – ועדיף פעם ביום. בגלל הקושי בהגעה לצחוק אפקטיבי אנשיםרבים מידי לא מרוויחים את המתנה הזו שטמונה בכל אחד ואחת מאיתנו, וגם אם אנחנו מהצוחקים, בדרך כלל יהיה זה צחוק קצר, בן כמה שניות, צחוק שטחי שלא יפריע לאחרים ובנוסף לכל, צחוק שנחכה שמישהו או משהו אחר יצחיק אותנו.

בסדנאות צחוק אנחנו לוקחים את האחריות הזו על הצחוק שלנו, ובאמצעות צחוק יזום מרוויחים כפל מונים – גם צוחקים מספיק כדי להרוויח בריאות, אושר ושמחה, וגם נהנים מהתהליך הפשוט של הצחוק. אנחנו צוחקים צחוק ארוך, עמוק, עם הנאה שאינה תלויה באחרים. 

יאמרו מי שיאמרו שאין צורך בצחוק שאינו טבעי לחלוטין, שהם גם ככה צוחקים כל הזמן, וממש לא נאה לזייף צחוק. התשובה הפשוטה היא שאנחנו לא מזייפים, אנחנו יוזמים – והינה לכם תרגיל קצר – קחו נשימה עמוקה, ובנשיפה צחקו במשך חצי דקה לפחות – אל תדאגו אם מישהו מסתכל, אל תחשבו על סיבה, פשוט – בדקו אם אתם יכולים לעשות תרגיל פשוט כמו זה.   צחקתם ? איך אתם מרגישים עכשיו? 

עכשיו תחשבו על צחוק כזה בקבוצה,  עם צחוק מדבק, מהנה, משחקים שכל מטרתם צחוק, ריקודים ושירים. קבוצה של אנשים שכולם צוחקים כי הם בחרו ליזום את הצחוק שלהם ולהנות ממנו. חוויה של צחוק  היא חוויה משחררת, מגבשת, מועילה לבריאות ומעל הכל מהנה. 

הגיע הזמן ליזום! הזמינו סדנאות צחוק והכיף תיכף מתחיל!

× How can I help you?